فلفل قرمز و کاربردهای آن

فلفل قرمز و خواص آن

فلفل قرمز در بالاترین رتبه استفاده از ادویه جات در کل سرزمینها می باشد. از خانواده پاپریکا می باشد. این گیاه دارای انواع مختلف می باشد ولی همه آنها در یک نکته مشترک هستند و آن هم تندی می باشد. در آمریکای جنوبی انواع بسیار متنوعی از فلفل وجود دارد.

 

 

واحد تندی در فلفل ها

تندی این گیاه دارای یک واحد اندازه گیری به نام Scoville میباشد.
نوعی چیلی در تایلند رشد می کند که دارای ۱۰۰۰۰۰ واحد تندی می باشد. ولی فلفل قرمزی که در تجارت جهانی مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان فلفل قرمز استاندارد مورد مصرف قرار می گیرد دارای ۵۰۰۰ واحد تندی می باشد که در آمریکا و ایتالیا کاشت می گردد. تندترین چیلی  در جزایر کارائیب رشد می کند که به آن چیلی پرندگان نیز گفته می شود و دارای واحد تندی مابین ۲۰۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰ می باشد.

 

chili pepper 01 - فلفل قرمز و کاربردهای آن

ویژگی های فلفل قرمز

 

 

 

 

 

 

کاربرد های چیلی

فلفل قرمز به صورت تازه ، خشک ، قرار داده شده در سرکه ، نمک ، روغن و روغن زیتون مورد استفاده قرار می گیرد. فلفل قرمز پایه اصلی سس های تند مثل سس Tabasco در آمریکا سس تند Hot Pepper در جامایکا و دریای کارائیب می باشد. در چین فلفل قرمز در روغن ریخته و سرخ می گردد و بعد از صافی گذشته و روغن تند پایه یک سس تند می شود.

 

 

chili peppre powerpoint - فلفل قرمز و کاربردهای آن

کاربردهای چیلی

 

چیلی به صورت کامل هر چه قدر در غذا و به همراه غذا پخته شود تندی بیشتری ایجاد می کند . در صورتی فلفل قرمز در زمان کوتاهی با غذا بخار پز شود می تواند مزه خوب و دلپذیر تندی ایجاد کند .
تمامی مخاط بینی در مقابل مواد موثر فلفل قرمز (Capasaicin) عکس العمل نشان می دهند و باعث عطسه می گردد.
ماست و شکر تندی فلفل قرمز را کم کرده و دلپذیرتر می کنند.

موارد درمانی 

چیلی گردش خون را بهتر می کند. باکتریها را از بین برده والتهاب ها را کاهش می دهد .
در مقدار مصرف زیاد ایجاد عرق کرده و سموم بدن با عرق دفع می گردد. دارای ویتامین C است . در آمریکای لاتین مصرف آن برای جلوگیری از عفونت بسیار زیاد است .
ولی مصرف زیاد آن در معده اروپایی ها باعث استفراغ و بیرون روی می شود.

۰
نویسنده مطلب مهندس محمد مکابر
معتقدم صنعت گوشت در ایران نیاز به بازنگری اساسی دارد تا بتواند جایگاه واقعی خود را در سفره مردم پیدا کند. هر فرد فعال در این صنعت سهمی در این اتفاق دارد. ما در meaty.ir تلاش خواهیم کرد سهم خودمان را در این فرایند بپردازیم.

دیدگاه شما

بدون دیدگاه